Outsourtcing

Outsourcing usług IT to nic innego jak zlecenie całościowej obsługi informatycznej danego przedsiębiorstwa firmie zewnętrznej, która się w tym specjalizuje. Jesteśmy jedną z takich firm, świadczącą usługi outsourcingu w Krakowie oraz w innych polskich miastach.

Usługi informatyczne od A do Z

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić prowadzenie własnego biznesu bez co najmniej jednego komputera. Nie ma znaczenia w tym przypadku branża, w której się działa. Niezawodnego i nowoczesnego sprzętu komputerowego potrzebują Państwo m.in. do fakturowania klientów, prowadzenia rozliczeń księgowych, prowadzenia magazynu czy obsługiwania różnego rodzaju oprogramowania. Dodatkowo, coraz większe znaczenie przykłada się obecnie do bezpieczeństwa w Internecie dla firm. Stąd też oferujemy Państwu ze swojej strony profesjonalny outsourcing IT. Zajmujemy się przy tym usługami informatycznymi od A do Z, a więc nasi klienci mogą skupić się w pełni na prowadzeniu swojego biznesu.

Jakie korzyści niesie ze sobą profesjonalny outsourcing usług IT?

Warto pamiętać, że od sprawnego i bezproblemowego działania sprzętu komputerowego i informatycznego zależą:

 • szybkość i sprawność realizacji różnego rodzaju procesów biznesowych;
 • jakość oferowanych usług;
 • koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Ze swojej strony oferujemy zawsze obsługę informatyczną na najwyższym poziomie. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, nie muszą już Państwo zatrudniać własnego informatyka czy inwestować w drogie, a często niepotrzebne rozwiązania. Jednocześnie nie trzeba się martwić o ewentualne awarie, które dla każdej firmy oznaczają zwykle spore straty finansowe.

Nasza oferta

Naszą ofertę zawsze dopasowujemy do Klienta i jego określonych potrzeb. W naszej ofercie znajdują się m.in.:

 • administrowanie sieciami i systemami;
 • profesjonalne wsparcie techniczne i informatyczne, zarówno zdalne, jak i stacjonarne;
 • zapewnienie bezpieczeństwa w Internecie dla firm;
 • szkolenia informatyczne dla pracowników;
 • budowa oraz utrzymywanie infrastruktury IT;
 • konfiguracja VPN;
 • serwisowanie sprzętu, oprogramowania i sieci;
 • konfiguracja VOIP;
 • audyt i doradztwo;
 • konfiguracja ESET;
 • pogotowie informatyczne w Krakowie w przypadku jakichkolwiek awarii.

Współpracując z naszą firmą, możecie Państwo mieć pewność, że sprzęt i oprogramowanie będą działać niezawodnie.

Jak wygląda współpraca z firmą ITMATRIX?

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego nie sposób wskazać jeden wzór, według którego prowadzimy współpracę z Klientami. Na ogół przebiega ona jednak w kilku etapach, stanowiących ramy dla realizacji każdego projektu:

 1. Pierwsze spotkanie – rozmowa o Państwa potrzebach z zakresu IT i omówienie różnego rodzaju możliwych rozwiązań.
 2. Audyt – wykonanie przez naszego doradcę niezobowiązującego audytu. Celem jest sprawdzenie aktualnej sytuacji informatycznej w Państwa firmie. Na koniec przedstawiamy dokładną analizę z sugestiami, co i w jaki sposób można poprawić.
 3. Przedstawienie oferty – prezentujemy ofertę stałej współpracy. Możecie Państwo zapoznać się z dokładnym kosztorysem. Stawka miesięczna jest stała i niezmienna – nie trzeba się obawiać niezapowiedzianych podwyżek cen.
 4. Wdrożenie – podpisanie umowy i przystąpienie przez naszą firmę do działania. Etap ten obejmuje serwis sprzętu i oprogramowania oraz szkolenia IT dla pracowników. Państwo natomiast mogą się w spokoju skupić na prowadzeniu biznesu.

Działamy na terenie Krakowa, Warszawy oraz województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego oraz dolnośląskiego.

Do kogo kierujemy naszą ofertą?

Outsourcing usług IT to tak naprawdę rozwiązanie skierowane do wszystkich firm, którym zależy na usługach najwyższej jakości. Nie zawsze zatrudniona kadra informatyczna jest bowiem w stanie zapewnić odpowiedni poziom usług IT. Czasami, przede wszystkim w przypadku mniejszych firm, takich pracowników po prostu w firmie nie ma. Dzięki współpracy z naszą firmą mogą być Państwo pewni, że wysoki poziom obsługi informatycznej będzie zapewniony w 100%. Outsourcing IT to także rozwiązanie idealne dla firm, które cały czas się rozwijają i potrzebują sporej elastyczności.

Rosnące zapotrzebowanie na outsourcing IT

Jak powszechnie wiadomo, żyjemy obecnie w dobie niezwykle szybkiego rozwoju nowych technologii, również informatycznych. Cały czas pojawiają się na rynku nowe rozwiązania, z którymi trzeba się zapoznać. Firmy, które się na to nie zdecydują, zostają w tyle, ponosząc po prostu straty. Stąd też rosnąca popularność outsourcingu usług IT.

Coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce decyduje się na takie rozwiązanie.
W przypadku małych firm np. działalności jednoosobowych jest to wręcz działanie oczywiste. Jednak również sporo dużych przedsiębiorstw decyduje się na zlecenie usług informatycznych wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej. Przypominamy, że outsourcing IT znacznie obniża koszty działań informatycznych. Dodatkowo, nie musicie się Państwo martwić w zasadzie niczym. Wszystkimi zagadnieniami informatycznymi zajmują się bowiem specjaliści z branży IT. Można się więc skupić na innych aspektach prowadzonej działalności. Swoją pomoc oferujemy zdalnie i na miejscu. Błyskawicznie reagujemy w przypadku ewentualnych awarii i służymy radą przez cały okres współpracy z naszą firmą.