Pogotowie informatyczne

Pogotowie informatyczne

Wszelkiego rodzaju awarie związane z komputerami, laptopami, serwerami czy stacjami roboczymi są trudne do przewidzenia. Jednocześnie stanowią spory problem dla firm, gdyż zaburzają ich sprawne funkcjonowanie. Dotyczy to przede wszystkim tych przedsiębiorstw, w których sprzęt informatyczny odgrywa spore znaczenie podczas codziennej pracy. Tymczasem nie każda firma pozwolić sobie może na zatrudnienie na etat informatyka. Wówczas rozwiązaniem jest pogotowie komputerowe w Krakowie ITMATRIX, świadczące kompleksowe usługi informatyczne.

Gdy potrzebna jest porada informatyka

W sytuacji, gdy pojawi się problem z szeroko rozumianym sprzętem IT, chętnie służymy pomocą. Nasi specjaliści są w stanie poradzić sobie z każdym, nawet najtrudniejszym zadaniem. Zajmują się diagnozowaniem problemów i wykonywaniem kompleksowych napraw. Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i firm, które nie chcą podpisywać umów serwisowych na wyłączność.

Jak działamy?

Przede wszystkim rozpoczynamy od zbadania problemu, aby poznać jego przyczynę. Przeważnie przyjeżdżamy na miejsce, choć czasami udaje się rozwiązać sprawę online. Kiedy przyjeżdżamy na miejsce, staramy się wykonać tam naprawę. Jeśli jest to niemożliwe, przewozimy sprzęt do naszego laboratorium. Wszystkie naprawy realizowane przez naszą firmę są wykonywane dokładnie i możliwie jak najszybciej. Dodatkowo oferujemy bardzo konkurencyjne ceny.

Nasze pogotowie informatyczne w Krakowie oferuje m.in.:

  • konfigurowanie środowisk Windows i Linux;
  • konfigurowanie sieci LAN i WLAN;
  • naprawę internetowych sieci wewnętrznych;
  • kompleksową naprawę laptopów;
  • zabezpieczanie sprzętu IT przez złośliwym oprogramowaniem (konfigurowanie zabezpieczenia antywirusowego);
  • konserwację sprzętu IT;
  • naprawę stacji roboczych.

Pomoc informatyka w Krakowie jest wyceniana w następujący sposób:

  1. Pomoc doraźną rozliczamy po prostu za roboczo godzinę przepracowaną w danym miejscu. Jeśli awaria jest poważna i czas naprawy przekracza 3 godziny, cenę ustalamy indywidualnie.
  2. Jeśli pomoc świadczymy regularnie np. raz na miesiąc, stawkę ustalamy zawsze indywidualnie.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc naszego pogotowia komputerowego w Krakowie?

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez komputera. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i wielu firm. Tymczasem prędzej czy później każdego spotka niestety problem w postaci awarii sprzętu komputerowego. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest profesjonalna pomoc informatyka w Krakowie. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Przede wszystkim działamy bardzo szybko i błyskawicznie reagujemy na wszystkie zlecenia. Mogą mieć Państwo pewność, że dojedziemy na miejsce tak szybko, jak jest to możliwe i zdiagnozujemy przyczynę problemu. Jednocześnie dzięki wieloletniemu doświadczeniu nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Nasza kadra jest doświadczona
i kompetentna. Naszymi atutami są: terminowość, nowoczesna infrastruktura informatyczna oraz atrakcyjny cennik. Cena naszej usługi jest zawsze adekwatna do usterki, nie naliczamy dodatkowych, ukrytych opłat. Zawsze staramy się, o ile jest to możliwe, wykonać naprawę na miejscu.

Kiedy potrzebna jest pomoc informatyka w Krakowie?

Usterki sprzętu komputerowego to rzecz powszechna. Dotyczą one zarówno komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, serwerów czy stacji dokujących. Wyróżnia się przy tym głównie problemy software’owe oraz hardware’owe. Pierwsze są najczęściej konsekwencją korzystania z niebezpiecznych, niesprawdzonych stron
w sieci lub też ściągania na dysk podejrzanych plików. Drugie z kolei dotyczą obudowy sprzętu i jego wnętrza.

Z jakimi najpopularniejszymi problemami spotykają się na co dzień użytkownicy urządzeń takich, jak komputery czy laptopy? Z czym zgłaszają się do pogotowia informatycznego w Krakowie? Bardzo częstą usterką, z którą zwracają się do nas klienci jest po prostu spowolnienie działania sprzętu. Niekiedy jest to wynik zawirusowania urządzenia przez złośliwe oprogramowanie.

Czasami problemem jest wadliwy układ chłodzenia. W skrajnych przypadkach powodować on może samoistne wyłączanie się komputera. Jako pogotowie komputerowe zajmujemy się także zepsutymi elementami zewnętrznymi np. gniazdem zasilania czy touchpadem. Tutaj liczy się czas działania. Im szybciej problem zostanie zgłoszony, tym oczywiście lepiej.

Pogotowie komputerowe w Krakowie – szybko, tanio i bezproblemowo

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych w zakresie naprawy sprzętu komputerowego. Zajmujemy się nie tylko komputerami stacjonarnymi i laptopami, ale też np. stacjami roboczymi. Dojeżdżamy do klienta i w zdecydowanej większości przypadków jesteśmy w stanie rozwiązać problem na miejscu. W razie potrzeby sprzęt zabieramy do naszego laboratorium, gdzie zajmują się nim wyspecjalizowani pracownicy.

Dzięki pomocy informatyka w Krakowie można liczyć na szybką naprawę zepsutego sprzętu komputerowego, który niejednokrotnie potrzebny jest nie tylko do rozrywki, ale i do pracy. Chętnie współpracujemy zarówno z osobami indywidualnymi, jak i firmami. Dzisiaj przedsiębiorstwa coraz rzadziej zatrudniają informatyków na etat, gdyż wiele usług można zlecić firmom zewnętrznym, takim jak nasza. To oszczędność czasu i pieniędzy.