Praca zdalna

Praca zdalna – pomożemy Ci otworzyć się na nowe możliwości

Pandemia COVID-19 niespodziewanie wywróciła świat biznesu do góry nogami. Wiele firm, z lepszym lub gorszym skutkiem, zdecydowało się przejść na tryb pracy zdalnej. Dynamiczny rozwój technologii umożliwił im zrezygnowanie z tradycyjnych biur i ułatwienie etatowym pracownikom pracy z domu. Wdrożenie pracy zdalnej w dużej firmie nie zawsze jest jednak takie proste – wymaga odpowiednich procedur i odpowiedniego nastawienia. Jak więc najszybciej przeorganizować funkcjonowanie firmy i bezbolesne przejść w tryb 100% zdalny? Warunkiem szybkiego wdrożenia jest skorzystanie z pomocy doświadczonych w zakresie systemów do pracy zdalnej specjalistów.

Na czym polega praca zdalna?

Kojarzona dotychczas przede wszystkim z freelancerami i programistami, praca zdalna nazywana inaczej telepracą, to taki rodzaj zatrudnienia, w którym pracownik nie pojawia się w siedzibie firmy, a swoje obowiązki wykonuje zdalnie, na odległość, korzystając ze środków komunikacji elektronicznej.

Wdrożenie pracy zdalnej w firmie

Proces wdrożenia pracy zdalnej nie jest zadaniem prostym, powinien więc być przeprowadzony przez doświadczoną w outsourcingu IT firmę. Wdrożenie pracy zdalnej przez ITMATRIX obejmuje następujące obszary:

  • Usprawnienie zdalnej komunikacji między pracodawcą i pracownikami oraz między zespołami – narzędzia do pracy zdalnej, które wdrażamy, pozwalają na łatwe prowadzenie spotkań biznesowych online. Dzięki temu otrzymujesz niezawodny system wideokonferencji zintegrowany z kalendarzem, do którego masz dostęp nie tylko z poziomu komputera, ale i smartfona. Zapewniamy również dostęp do intuicyjnego komunikatora.
  • Łatwe zarządzanie pracownikami i ich zadaniami – system do pracy zdalnej ITMATRIX pozwala na pełną kontrolę czasu i zadań pracowników. Nasze narzędzia do pracy zdalnej są doskonale zintegrowane z większością dostępnych aplikacji, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować szyte na miarę rozwiązania w zakresie wdrożenia pracy zdalnej w Twojej firmie. Szybko i łatwo możesz zarządzać zespołami, przydzielać im projekty i zadania oraz monitorować czas pracy. Większość procesów możesz wygodnie automatyzować.
  • Praca zdalna a kontakt z klientem – wdrożenie pracy zdalnej to nie tylko kontakt z pracownikami i nimi zarządzanie. ITMATRIX w ramach wdrożenia pracy zdalnej umożliwia również zdalną obsługę klienta. Zapewniamy pełne przeszkolenie Twoich pracowników (sprawdź też inne szkolenia, które oferujemy).
Image

Na każdym etapie wdrożenia pracy zdalnej w Twojej firmie zapewniamy pełne wsparcie techniczne, konsultacje i doradztwo. Pierwszym krokiem jest zawsze audyt, czyli analiza Twojej firmy i dotychczasowej kultury pracy. Po przeprowadzeniu audytu rozpoczynamy wdrożenie narzędzi do pracy zdalnej, które są najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Szkolimy pracowników firmy, którzy będą posługiwali się wybranymi narzędziami w ramach pracy zdalnej. Szkolenia oferujemy również kadrze managerskiej.

Korzyści z wdrożenia pracy zdalnej z ITMATRIX

Wiele firm jako jedną z najważniejszych korzyści podaje ograniczenie kosztów. Okazuje się, że plusów wdrożenia systemu do pracy zdalnej jest jednak znacznie więcej. Oferowane przez nas narzędzia umożliwiają między innymi zdalną rekrutację pracowników. Dzięki temu nie musisz już ograniczać się do kandydatów mieszkających w pobliżu. Narzędzia do pracy zdalnej umożliwiają bezpieczne wykonywanie obowiązków i dodatkowo zwiększają produktywność pracowników. Twoi pracownicy mogą łatwiej pogodzić życie rodzinne z pracą, a Ty łatwiej zarządzasz grafikiem i zadaniami poszczególnych osób lub zespołów.

Wdrożenie pracy zdalnej pomaga też w uporządkowaniu wiedzy – wszystkie informacje siłą rzeczy zostają zapisane w formacie cyfrowym, co ułatwia zarządzanie projektami. W ITMATRIX pomagamy Ci zorganizować dane tak, jak jest Ci najwygodniej, tworząc dedykowane kanały wymiany informacji i dodatkowe przestrzenie wirtualne. Możliwości jest nieskończenie wiele i chętnie znajdziemy rozwiązanie, które najlepiej odpowiada potrzebom Twojej firmy.

Chcesz wdrożyć pracę zdalną w swojej firmie? Zapraszamy do kontaktu!