Siec Lokalna i Intranet w Firmie

Obsługa informatyczna w Krakowie

Jeżeli podstawowym lub nieodzownym narzędziem pracy w Twojej firmie są komputery, ale przedsiębiorstwo jest na tyle małe, że nie opłaca Ci się tworzyć odrębnego działu IT ani nawet zatrudniać informatyka na stałe, skorzystanie z kompleksowej obsługi informatycznej to racjonalny wybór.  W Krakowie nie brakuje takich firm - jedna z nich jesteśmy my : IT Matrix.

IT Matrix co dzień zajmują się obsługą IT firm różnej wielkości, masz pewność, że bezpieczeństwo danych firmowych i efektywność pracy przy komputerze oddajesz w dobre ręce.

Przeczytaj opinie i referencja o IT Matrix>>

Zapytaj nas o poradę, konsultację>>

Jakie korzyści płyną ze zlecenie obsługi informatycznej?

Największą zaletą obsługi IT firmy przez osoby spoza przedsiębiorstwa jest znalezienie złotego środka pomiędzy jakością usług, a ich ceną. Decydując się na współpracę z IT Matrix, masz pewność, że szybko zareagujemy na Twoje zawiadomienie o problemie. Po rozwiązaniu sprawy podamy przyczynę awarii i podpowiemy, jak jej zapobiegać. Możesz kontaktować się z nami przez nasz system, mailowo albo telefonicznie. Pomocy udzielimy zdalnie lub w siedzibie Twojego przedsiębiorstwa.

Kompleksowa obsługa informatyczna obejmuje wiele usług: od doradztwa IT reagowania na bieżące nagłe awarie czy pomoc (tzw. helpdesk IT), przez konfigurowanie, zarządzanie i ochronę lokalnej sieci komputerowej (LAN), po administrowanie serwerami oraz organizację pracy zdalnej dla firmy poprzez konfigurację odpowiedniego oprogramowania. Jak widzisz, tak wiele usług informatycznych wymaga dogłębnej znajomości tematu. Eksperci, którzy mogą współpracować z Twoją firmą w ramach outsourcingu IT, mają niezbędne wykształcenie informatyczne, poza tym są profesjonalistami w swoim fachu i prawdziwymi pasjonatami. Na bieżąco aktualizują swoją wiedzę, śledzą trendy w dynamicznie zmieniającym się świecie nowoczesnych technologii i wykorzystują wiedzę, którą zdobyli w trakcie współpracy z innymi przedsiębiorcami.

Image

Obsługa i serwis IT w Krakowie. W czym możemy Ci pomóc?

Jedną z najważniejszych zalet outsourcingu IT jest to, że wreszcie zyskasz fachowego doradcę, który podpowie m.in. w jaki sprzęt i oprogramowanie warto zainwestować. Nie będziesz musiał już samodzielnie poszukiwać najlepszego sprzętu albo zdawać się na sprzedawcę w sklepie z elektroniką. Doradztwo IT obejmuje m.in.:

 • analizę zastanej infrastruktury komputerowej;
 • optymalizację kosztów związanych z IT i planowaniem inwestycji;
 • ochronę przed złośliwym oprogramowaniem (tzw. ransomware) i atakami cyberprzestępców;
 • szkolenie pracowników z zakresu bezpieczeństwa IT;
 • przygotowanie pakietu zaleceń dotyczących rozwoju systemu komputerowego w Twojej firmie oraz pomoc w wyborze kontrahentów i dostawców.

Obsługa informatyczna firm ‒ helpdesk IT i administrowanie serwerami

Wśród usług, które potrzebne są w każdej firmie niemalże na co dzień, jest helpdesk IT. Systematyczna obsługa informatyczna firm w zakresie podstawowych błędów i konfiguracji to m.in.:

 • wsparcie w zakupie i instalacji sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania;
 • pomoc w relokacji systemu komputerowego całej firmy lub jej poszczególnych działów czy pojedynczych stanowisk pracy;
 • konfiguracja sieci LAN, WLAN, Wi-Fi i poczty elektronicznej, e-maili pracowników
 • diagnozowanie i przeprowadzenie napraw, np. urządzeń peryferyjnych;
 • zarządzanie licencjami na oprogramowanie (takie jak biurowe, użytkowe, antywirusowe);
 • szyfrowanie danych i tworzenie kopii zapasowych (tzw. backupów).

Administrowanie serwerami w ramach usługi outsourcingu IT zapewnia z kolei nieprzerwaną i efektywną pracę na firmowych komputerach. Powierzając serwery fachowcom, możesz liczyć np. na:

 • zarządzanie systemami operacyjnymi (np. Microsoft Windows, Linux);
 • utrzymywanie ciągłości działania urządzeń typu mass storage i serwerów;
 • pełne administrowanie usługami katalogowymi Microsoft Active Directory;
 • optymalizację i aktualizację systemów;
 • zabezpieczanie i migrację serwerów.

Obsługujemy w zakresie IT nie tylko Kraków -  firmy krakowskie, małopolskie oraz z województw ościennych: Śląsk, Podkarpackie i Świętokrzyskie.

Wierzymy, że Informatyka jest dla każdego - Aleksander Bucała - IT Matrix.