Usługi integracyjne

W czasach tak dynamicznego rozwoju technologii, nie sposób utrzymać się na rynku, nie wykorzystując zaawansowanego oprogramowania i aplikacji obsługujących urządzenia IT. W przedsiębiorstwach korzysta się z licznych systemów aby usprawnić funkcjonowanie firmy, uatrakcyjnić ofertę dla klientów, jak również zwiększyć zyski. Choć pojedyncze programy same dobrze pełnią te funkcje, najlepsze efekty zapewnia integracja systemów oraz ich sprawne połączenie z urządzeniami. Świadczone przez firmę ITMATRIX usługi integracyjne IT skupiają się na optymalizacji systemów, skierowanej na zwiększanie wydajności i zapewnianie stabilności.

Oferujemy pełen zakres wsparcia w tym obszarze. Zdajemy sobie sprawę, jak różnorodne oprogramowania są dziś wykorzystywane w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Programy obsługi księgowości, sprzedaży, poszczególnych działów w firmie, zarządzania produkcją, obsługi pracowników to tylko niektóre z systemów, wykorzystywanych przez innowacyjne firmy. Dlatego też nasz zespół tworzą fachowcy o zróżnicowanych specjalizacjach. Zgrana kadra tworzy strategię i działa według planu przygotowanego na podstawie posiadanej wiedzy, lat doświadczeń oraz analizy sytuacji w danej firmie.

Czemu służą usługi integracyjne IT?

Świadczone przez nas usługi informatyczne polegające na integracji systemów służą ogólnej optymalizacji pracy przedsiębiorstwa. Warto jednak przyjrzeć się bliżej korzyściom, jakie dana firma czerpie z integracji. Nie polegają one bowiem tylko na bezpośrednim przyspieszeniu pracy. Integracja pozwala również podejmować w przedsiębiorstwie trafniejsze decyzje strategiczne. Wszystko to za sprawą łączenia danych i raportów z poszczególnych systemów. Rzecz w tym, iż pomimo coraz większej uniwersalności oprogramowania, jak na razie niemal niemożliwa jest obsługa wszystkich obszarów działalności firmy za pomocą jednego systemu.

Dzisiaj w zasadzie w każdej firmie obecny jest system obsługi księgowości. Trudno wyobrazić sobie również funkcjonowanie jakiegokolwiek sklepu czy dowolnej hurtowni bez systemu obsługującego sprzedaż. Integracja obu tych systemów pozwala w prosty sposób wyciągać wnioski odnośnie sprzedaży i zysków generowanych przez poszczególne kategorie produktów. Jeżeli dodatkowo do sieci dołączymy system wsparcia marketingowego czy też oprogramowanie odpowiadające za relacje z klientami, otrzymamy pełen obraz dynamiki handlu, umożliwiający podejmowanie optymalnych decyzji.

Co oferujemy?

Stawiamy na kompleksowe działania. Jak wspominaliśmy, zatrudniamy fachowców różnych specjalności, którzy tworzą wszechstronne zespoły. Zakres naszych usług jest zatem szeroki. Pracujemy dla firm z różnych branż, dostosowując działania do potrzeb Klientów. Obszar naszych działań w ramach usługi integracji IT to m.in.:

  • konfiguracja Wifi;
  • konfiguracja VOIP;
  • integracja dwóch lub większej liczby systemów;
  • konfiguracja urządzeń;
  • integracja systemów z urządzeniami.

Konfiguracja Wifi

Tworzymy prostą w obsłudze i stabilną sieć Wifi, łączącą wszystkie urządzenia w firmie. Tym sposobem nasi Klienci mogą swobodnie korzystać z drukarek czy skanerów przy użyciu dowolnego komputera w biurze. Zapewniamy także bezpieczeństwo sieci, zdając sobie sprawę, jak istotna jest ochrona danych przechowywanych na firmowych serwerach.

Konfiguracja VOIP

Zajmujemy się instalacją oraz konfiguracją VOIP. Tak zwana telefonia internetowa zapewnia niezależność od operatorów, oszczędność czy mobilność użytkowników. Coraz istotniejsza staje się także integracja systemu VOIP z pozostałą infrastrukturą biurową. Gwarantujemy prawidłową konfigurację VOIP, która zapewnia stabilność działania systemu.

Integracja systemów

Ażeby osiągnąć najwyższy poziom optymalizacji systemów, niezbędne jest ich połączenie. Tworzymy złożone integracje systemowe, umożliwiające pełne wykorzystanie każdego z programów.

Konfiguracja urządzeń i ich integracja z oprogramowaniem

Zespół specjalistów ITMATRIX to specjaliści znający doskonale nie tylko systemy informatyczne, ale również urządzenia i narzędzia IT. Wykonają oni dla Państwa konfigurację każdego urządzenia. Dostosują je do pełnionych funkcji oraz do wykorzystywanych w firmie systemów informatycznych. Działania te są niezbędne, aby urządzenia działały niezawodnie.

Jak działamy?

Uciekamy od schematycznych rozwiązań, aby każdemu Klientowi zapewnić pomoc, której potrzebuje. Niemniej usługi integracyjne IT zawsze mają pewne punkty wspólne. Tym samym poprzez zastosowanie dużego uproszczenia, nasze usługi informatyczne w zakresie integracji systemów i narzędzi można sprowadzić do następujących etapów:

  1. Analiza –– określamy potrzeby Klienta, aby przygotować odpowiednią strategię działania.
  2. Określenie strategii –– na podstawie raportu z analizy, przygotowujemy precyzyjny plan działania.
  3. Wdrożenie –– wdrażamy właściwe w danej sytuacji rozwiązania.
  4. Wsparcie po zakończeniu integracji –– służymy wsparciem również po zakończeniu wdrożeń.

W dzisiejszych czasach integracja systemów to nie tyle możliwość, co konieczność. Jednakże, aby efekt był zadowalający, istotna jest również jakość usług integracyjnych IT, która zapewni stabilność i niezawodność pracy systemów.